MozziWatch

Příběh MozziWatch

MozziWatch® je britská značka založená před více než 20 lety. Centrála sídlí v hlavním městě Estonska Tallinnu, odkud může efektivně obsluhovat klíčové trhy ve Skandinávii, Pobaltí a východní Evropě. Výsledkem snahy nabídnout na těchto trzích spolehlivý přírodní repelent proti hmyzu, který je účinný a bezpečný pro spotřebitele i planetu, je repelent MozziWatch.

 

Před více než čtvrtstoletím specialista britského námořnictva na tropické choroby, Dr. Paul Clarke, cestoval do jihovýchodní Asie a na vlastní oči viděl devastaci způsobenou nemocemi přenášenými komáry. Na stejné cestě se dozvěděl o prastarém používání oleje z Eucalyptus citriodora jako repelentu a přemýšlel, zda by tento přípravek z místních zdrojů, vznikající jednoduchou přeměnou esenciálního oleje, mohl být poskytnut i v  jiných regionech.

Ve spolupráci se svým přítelem a obchodním partnerem Ianem Hughesem-Guyem dvojice provedla řadu základních testů, aby zjistila, zda účinnost látky snese i přísné vědecké testování. Výsledky byly pozoruhodné – odpovídaly výsledkům nejsilnějších syntetických alternativ. Svůj produkt nazvali Citriodiol®, který spojuje citrusovou vůni citronového eukalyptového oleje a vysoký obsah p-menthanu-3,8.

Následovaly roky testování bezpečnosti Citriodiolu® pro lidi i pro životní prostředí. Takže značka MozziWatch® jej nyní může hrdě používat jako svou aktivní složku a šířit sílu ekologických repelentů. Citriodiol® je v současnosti jedinoucelosvětově akreditovanou přírodní aktivní látkou na světě, která má prokázanou účinnost stejnou jako syntetické repelenty.

 

Zejména v posledních letech náš tým zaznamenal rychle rostoucí potřebu rostlinných alternativ k syntetickým repelentům (hlavně na bázi „DEET“). Důvodem je skutečnost, že spotřebitelé jsou stále více poučeni o rizicích používání syntetických repelentů, zejména maminky, které se chtějí vyhnout aplikaci takových přípravků svým malým dětem. Kromě toho to zákonodárci v Evropské unii uznávají na nejvyšší úrovni, protože EU již postupně vyřazuje stále oblíbené syntetické produkty na bázi DEET (například od roku 2016 jsou produkty DEET s koncentrací vyšší než 50 % zakázány v EU).

Tato změna na trhu bude muset být řešena rostlinnými přírodními alternativami. Ale pouze produkty s nejvyšší a trvalou kvalitou, s rozumnou cenovou hladinou a kvalitní distribucí mohou způsobit skutečnou a smysluplnou změnu. Proto jsme s MozziWatch® připraveni chránit naše zákazníky i naši planetu.

 

K ekologické výrobě MozziWatch® je získáván olej z eukalyptu citriodora (Citriodiol®) z několika pečlivě vybraných zdrojů. Výrobce velmi úzce spolupracuje se svými dodavateli – pěstiteli a producenty oleje, aby zajistil konzistentní dodávkynejkvalitnějších surovin. Jak roste produkce, roste i počet vysazených a udržovaných stromů k výrobě oleje, který se získává sklizní pouze listů a ne celých stromů.